top of page
Search
  • Rezo galili zeevi

איך להשביח את הנכס לפני מכירה?


מוכרים את הבית?

האם חשוב להשקיע בעיצוב פנים נכון כדי להשביח את ההכנסה ממכירתו?

החלטה להציע את ביתכם למכירה היא אחת ההחלטות הכלכליות המשמעותיות במהלך חייכם, וסביר להניח שגם השקעתם בה מחשבה רבה תוך התייחסות לכל היתרונות והחסרונות. כל זה טוב ויפה אבל ברגע שהחלטתם להוציא את הבית שלכם לשוק, התכוננו להחלטה הבאה שלכם.

עיצוב פנים והשבחה המניבה מקסימום רווח. האם זה נכון?

בסקר רחב היקף בקרב מתווכים וסוכני נדל"ן נמצא כי אחד הגורמים המשמעותיים ביותר לאי רכישת דירה הוא " שיפוץ זול". הרוכשים מעדיפים לקבל את הדירה כמקורית ולעצב ולשפץ בעצמם מאשר לאחר שכבר בוצע שיפוץ "זול" בדירה. שיפוץ זול משמעותו, לא איכותי ובתכנון וללא ערך מוסף. ריצוף זול, ארונות זולים, לאחר שיפוץ מביא את הרוכש הפוטנציאלי להכניס לשיקולים שלו את המשמעויות של "פירוק השפוץ הזול ושיפוץ מחדש, ומרבית הרוכשים במקרה זה יעדיפו להתחיל מההתחלה ולכן יוותרו על הרכישה.

ועכשיו השאלה הגדולה. כן, זה נכון ששיפוץ טוב המתוכנן בקפידה יכול להביא לקהל רוכשים פוטנציאלי גדול יותר והחזר השקעה ואף החזר על ההשקעה שלך.

האם זה רלוונטי לנכס שלי או לא?

שיפוץ לא נכון יכול להיות טעות ולהביא להוצאה שלא תכסה את עצמה. הדרך היחידה לדעת לאיזה מחנה הנכס שלך שייך היא להיות באמת כנה עם עצמך בנוגע ליכולות שלך להוביל מהלך כזה. מה הכישורים שלך? האם יש לך יכולת להעריך את המשאבים הנדרשים לשיפוץ ללא חריגות תקציב ( ראה בלוג – איך לא לחרוג מתקציב) ?

אם לא, עדיף להשאיר את הפרויקט ללא פגע.

כדי להבין טוב יותר צריך להבין מה הערך המוסף של שיפוץ ו/או עיצוב של נכס למכירה.

מוכרים רבים סבורים שהשקעה בעיצוב פנים היא בזבוז כסף.

"אם המטרה היא להרוויח כמה שיותר ממכירת הבית אז למה להשקיע בבית עוד כסף, בשביל הבעלים החדשים?" או חשיבה שאומרת, בשביל מה להשקיע, גם ככה הם ירצו לשפץ לפי הטעם שלהם.

אומנם קו המחשבה הזה נשמע הגיוני בהתחלה, אבל להציע את הנכס שלך למכירה בלי אפילו לבדוק את האפשרות לשיפור עיצוב הפנים יכול לפגוע באופן משמעותי ביכולת למצא קונה אם בכלל או לחלופין להקטין את הרווח הפוטנציאלי ממכירתו.

הנה מספר סיבות למה בכל זאת להשקיע בעיצוב פנים.

עיצוב פנים מייצר יותר קונים פוטנציאליים.

הצעד הראשון שכל רוכש פוטנציאלי בוחן ברכישת ביתו הבא הוא סינון אפשרויות. בין היתר נבחנים הפרטים הטכניים כגון, כמות חדרים, מיקום, שטח, וכמובן תמונות. סך הנתונים אותם הם בוחנים במודעות הלוחות השונים כגון yad2 winwin וכו' מאפשר לקונה הפוטנציאלי להחליט באיזה נכס הוא ישקיע את הזמן כדי לבחון אותו בביקור / סיור שלו.

חשבת לבצע את עיצוב הפנים בעצמך? בהצלחה! אמר פעם מעצב : "באותה ההזדמנות למה שלא תעקור את השיניים שלך לבד מול המראה". אין ספק שניסיון ההשבחה של הנכס ללא עזרה מקצועית יכול להפוך לכישלון תקציבי במידה ולא השתמשת בשירות עיצוב פנים מקצועי.

כדי לבלוט בצפיפות היצע הבתים של כל רוכש פוטנציאלי אין ספק שתמונות נכונות של בית מעוצב היטב יעשו את ההבדל. פעמים רבות הנתונים ה"יבשים" בהשוואה בין נכסים דומים מאד, ולכן תמונה של בית בעיצוב מגובש ומעודכן תמשוך את העין יותר מאשר תמונות של בית שנראה שלא עודכן למעלה מעשור.

כלל פשוט בכל מכירה:

 

יותר קונים פוטנציאליים = סיכוי גדול יותר למכור וביותר כסף

 

אז למה לא להשתמש בעיצוב פנים אם הוא זה שייתן לך את היתרון הזה על פני אחרים.

עיצוב פנים מגדיר את הייעוד

אחרי שנים רבות של מגורים בבית שלך, אין ספק שיש לך מושג די מוצק לגבי יתרונות כל חלל וחלל. היכן הכי טוב למקם את שולחן פינת האוכל? מה הגודל הנכון ביותר? כמה אנשים יכולים לאכול במטבח לפני שנאלצים לעבור לאכול בשולחן הגדול יותר? הפוטנציאל הגלום בחדר האורחים שיכול להפוך לחדר עבודה מצוין וכו'.

בזמן הסיור של הרוכש הפוטנציאלי הוא היה רוצה שתשתף אותו באפשרויות הגלומות בבית. לצורך כך הוא מחפש "רמזים חזותיים" על אופן השימוש בחלל בצורה היעילה ביותר.

כאשר אין רמזים, נוצר בלבול ופספוס פוטנציאל ע"י הקונה הנאלץ לעבור כבר לנכס הבא. תכנון ועיצוב פנים נכון יכול לעזור לך להבהיר להם את התמונה המלאה.

חשוב: שמציעים נכס למכירה הגדירו לכל חלל את הייעוד הספציפי שלו, השאירו רהיטים, מכשירי חשמל ואבזור נדרש להדגשת הייעוד של החלל. היפטרו משאר הדברים שיוצרים עומס וויזואלי.

עיצוב פנים מוסיף רעננות

מכיוון שהבית הוא בית "יד 2" קונים פוטנציאליים מצפים לראות בלאי טבעי הנובע מעצם השימוש בו. אחרת היו מחפשים דירה חדשה לגמרי. בעצם רענון הבית הגדלת את כמות הקונים הפוטנציאליים שלך.

חשוב שסידור ותכנון הפנים יתאים לבית. לדוגמא, רהיטים בגודל הנכון ובכמות הנכונה. בניגוד לנהוג לחשוב- רהיטים יכולים גם לגרום לחלל להראות גדול יותר מאשר הוא באמת. העמדה נכונה של הרהיטים בחלל תשפיע מאד על התחושה בו. השתדלו להרחיק רהיטים מהקירות. חשוב לא פחות, אל תיתנו לאף אחד "לכפות" עליכם את טעמו האישי. אפילו אם זו חמותך.

תחשבו על זה ככה: אתם קונים רכב יד שניה, עוד לפני שלקחת אותו לנסיעת מבחן היית מצפה שסכונות הרכב תשטוף את הרכב, תבריק אותו מבחוץ ומבפנים, ואפילו תשקיע ותרסס אותו בריח "של מכונית חדשה". כל זה בצדק, הרי לא היית רוצה לרכוש מכונית מלאה בפירורי אוכל של מישהו אחר ועקבות לא ברורים, נכון?

עיצוב הפנים בבית שלך עובד באותו האופן- למרות שהשלד נשאר זהה, רענון צבע ו/או שטיח חדש יכולים כבר לתת את ההרגשה של הרעננות ויתנו לרוכשים הרגשה ביתית טובה יותר ותחושה נעימה יותר עם המוצר הסופי (הבית שלך) והנה הם מעוניינים לרכוש בסכום הכסף שאתה מבקש ( שהוא גדול יותר ממה שחשבת קודם לכן).

בשורה התחתונה- תקבלו יותר הצעות לרכישה הבית.

עיצוב פנים מוסיף ערך

אף אחד לא יתווכח על כך שמכירת בית מטרתו להניב את מקסימום הכסף מהמכירה. זה רק טבעי והגיוני שכך. תאמינו או לא, השקעה בעיצוב פנים סידור וארגון מחדש של הבית יכול להגדיל באופן משמעותי את מחיר המכירה בעתיד.

שמאים ומתווכים מעריכים את ערך הנכס שלך מתייחסים למיקום, תכונות כלליות של הנכס, מטראז' וכמובן גם לעיצוב פנים. הם משווים את התכונות לתכונות בתים דומים הנמצאים כיום בשוק ו/או נמכרו לאחרונה וקובעים את המחיר הריאלי של הבית. אין שום דבר שאתם יכולים לעשות עם שני החלקים הראשונים שנבחנים. אם הבית שלך הוא ליד כביש ראשי הוא ימכר בפחות מאשר נכס זהה בשכונה שקטה. אם שטח הבית שלך קטן לא ניתן להשוותו לפנטהאוז ענקי והוא כנראה ימכר בפחות.

החלק היחיד שנמצא בשליטתכם הוא עיצוב הפנים, והוא יכול להשפיע באופן משמעותי על מחיר המכירה הסופי של הדירה.

גורמים נוספים המשפיעים באופן משמעותי על מחיר המכירה של הבית שלך הם, מטבח מחודש/חדש ומעוצב, חדרי רחצה מחודשים ומעוצבים מרפסות מטופחות ועוד. עיצוב פנים רשלני יכול להשפיע על מחיר המטרה ולהוריד אותו באופן משמעותי בשוק כחלק מהאמינות אותה רוצה לשמר המתווך/השמאי.

עיצוב פנים נכון ומדויק היום יכול להשתלם בגדול מחר!

בהצלחה!

60 views0 comments
bottom of page